Kotle na tuhá paliva a dřevní pelety

Domácí topné kotle se vyznačují značnou hmotností a velkými rozměry, proto se instalují do kotelny (suchá a větraná). Kompetentní provedení přípravných prací před instalací kotle na tuhá paliva v domě má velký význam.

Kotle pracují na principu spalování pevných materiálů a získávání potřebné energie pro vytápění místnosti i ohřev vody. Palivem pro takové kotle může být kusové dřevo nebo pelety to jest moderní a ekologické paliva – biomasa.

Stáhnout PDF prospekt

Kontaktujte nás

Jaké kotle nabízíme?

Nabízíme kotle od českého výrobce Tepelná technika ROJEK, které mají při zapojení s akumulační nádrží záruku 5 až 7 let na kotlové těleso. Při výměně kotle a montáži nové technologie kotelny umíme vše propojit do jednoho systému – akumulace pro topení, fotovoltaika (využití přebytku), termické systémy, rekuperace odpadní vody, řízení topných okruhů, ohřevu vody.

Nabízené varianty s dotací

ROJEK PK BIO

20 / 25 /32 /36 / 43 kW

s akumulací prodloužená záruka 7 let

Dvířka vpravo za příplatek vlevo, odtah koře nahoru za příplatek dozadu

ROJEK A 15

15 – 3,5 – 15 kW

s akumulací

prodloužená záruka 5 let

ROJEKT TPA BIO

15 / 25 / 45 – 4,1 – 45 kW

s akumulací

prodloužená záruka 5 let

ROJEK KTP PELET

20 / 25 / 30 – 5,1 -36 kW

s akumulací

prodloužená záruka 5 let

Nabízené varianty s dotací

ROJEK KTP

20 / 25 /30 /40 / 49 kW

s akumulací prodloužená záruka 7 let

ROJEK A 15

na automatické dřevní pelety

Pro kotle ROJEK provádíme servis záruční i pozáruční, včetně dodávky náhradních dílu a regulace.

FAQ

Proč instalovat kotle na tuhá paliva?

Kotle na tuhá paliva nejsou závislé na plynové nebo elektrické přípojce, ani na centrálním vytápění, a používají ekologická paliva, jako jsou kusové dřevo nebo pelety.

Jaké jsou výhody kotlů s akumulační nádrží?

Montáž nového kotle s akumulační nádrží zvyšuje záruku na kotlové těleso, šetří palivo až o 20%, zlepšuje spalovací proces, šetří komín i životní prostředí a zvyšuje pohodlí obsluhy.

Jak probíhá instalace kotle?

Provedeme demontáž původního kotle, proplach celého topného systému, výměnu ventilů u radiátorů, plnění topného okruhu topnou vodou a kompletní montáž technologie kotelny s provedením tlakové a topné zkoušky.

Co je potřeba řešit při výměně kotle?

Při výměně kotle je nutné zkontrolovat komín, aby vyhovoval požadavkům norem pro připojení nového tepelného zdroje. Spolupracujeme s kominickým mistrem, který vydává revizní zprávu.

Jaké služby poskytujete po instalaci?

Každý rok provádíme kontrolu kotle a každé tři roky periodickou kontrolu zdroje, což je požadavek výrobce a státu. Tyto kontroly jsou na majiteli.

Lze na tyto kotle získat dotace?

Ano, kotle mají SVT kódy pro čerpání dotací z programů NZÚ Standard i Light, „Oprav dům po babičce“ a kotlíkové dotace. Pomůžeme Vám také s podáním žádosti o dotace.

Krbová kamna s výměníkem

Kamna nemusí být jen doplňkem interiéru, můžete s nimi vytápět celý dům. Krbová kamna s výměníkem se připojují na ústřední topení a ohřívají vodu v radiátorech. Kvalitní teplovodní výměník předává do vody až 70 % tepla. Je možné zapojení s akumulační nádobou pro topný systém to Vám přinese lepší spalovaní, menší spotřebu paliva, kamna jsou v provoz v ideálních provozních podmínkách.

Terciární přívod vzduchu (terciární spalování nebo dvojí spalování) má za úkol zplyňovat emisní částice a plyny vznikající při hoření. Vzduch je přiveden kanálky podél spalovací komory, kde se předehřívá na vysokou teplotu, přiváděn do topeniště nad zónu hoření, díky čemuž jsou spalovány i zbytkové plyny, které by jinak nevyužité odešly spolu s ostatními zplodinami komínem.

Můžete také využít Dotace v programu NZÚ, tam jsou zařazeny

Kamna – lokální zdroj na biomasu se samočinnou dodávkou paliva sálavé, teplovzdušné nebo s teplovodním výměníkem – 45 000 Kč
Takové také dodáváme, instalujeme a zařídíme Vám i vyřízení dotace.

Nabízené značky: HAAS+SOHN a CENTROPELET s výroba v ČR

Výsledkem je vyšší účinnost spalování, menší objem popela, prodloužení doby mezi přikládáním a vyšší šetrnost vůči životnímu prostředí a Vaší peněžence.
Také mají dostatek výkonu i pro ohřev užitkové vody. Několik kousků dřeva vás díky tomu může nejen zahřát, ale také vám připravit horkou vodu pro sprchu.
Jako palivo se dělí na kusové dřevo (častá obsluha) a na dřevěné pelety – zásobník automatický dodává palivo.

Kontrola technického stavu kotlů

Provádíme pro značku kotlů ROJEK, jedná se o zákonnou povinnost dle zákona č. 201//20212 Sb. v platném znění. Platí pro kotle o výkonu 10 – 300kW, která se provádí jednou za 3 roky (36 měsíců). Výsledek kontroly se zapisuje do centrální databáze, kterou zpravuje MŽP, registr OZO, na portálu ISPOP.
Je to stejný systém jako u automobilů, kontrola na STK.

Provádíme tyto kontroly standartně do vzdálenosti 25 km od našeho sídla firmy, tj. například Ivančice, Velká Bíteš, Náměšť nad Oslavou, Deblín, Osova Bítýška.
Od 1.9.2024 je zákaz provozu kotlu bez označení třída a kotlu třída 1 a 2, to znamená kotel není napojen na komín a je odpojen od topného systému (není na vodě).

Kontrolním orgánem jsou obce s rozšířenou působností – odbor životního prostředí, ty mají zákonnou možnost kontrolovat Váš kotel, včetně vstupu do kotelny. Pokud kontrola prokáže, že majitel kotle nesplnil některou z zákonných povinností mohou uložit i opakovaně pokutu až do výše 50 tisíc.

Je to stejný systém jako u automobilů, kontrola Policí ČR – špatný stav vozidla, který neodpovídá technickým požadavkům na provoz.

Možnosti dalšího provozu nevyhovujících kotlů

Pokud provozujete například kotel na kusové dříví a je bez regulace, který má třídu 2 a je v dobrém technickém stavu je možné ho přestavět na kotel s hořákem na pelety a regulací. Přínosem je pro Vás to, že stávající kotel provozujete v automatickém režimu, vyšší využití paliva, odpadá četné přikládání, pracnost s přípravou a ukládání dříví a to i na několik sezon dopředu.

Našli jste kotel, který jste hledali?

Pokud jste našli kotel který Vás zaujal nebo chcete jenom poradit neváhejte nás kontaktovat

Kontaktujte nás